ГОЛОВНА СТОРІНКА ГОЛОВНІ НОВИНИ Пенсію на пошті отримують без оформлення карток та відкриття рахунків

Пенсію на пошті отримують без оформлення карток та відкриття рахунків

19 переглядів

Дедалі більшого попиту у сучасних умовах набирають безготівкові платежі, розрахунки карткою у магазинах, сплата комунальних послуг у режимі «онлайн», почастішали й випадки переведення пенсії на карткові рахунки. Проте для пенсіонерів цей процес частіше викликає більше труднощів, ніж зручностей.
Чи обов’язково пенсіонеру переходити на банківське обслуговування? Чи можна продовжити отримувати пенсію на пошті? На ці запитання відповідає виконувач обов’язків директора Хмельницької дирекції АТ «Укрпошта» Микола Леонтійович БУРЯ.

Сьогодні майже 40 відсотків пенсіонерів отримують пенсію через установи Укрпошти (близько 4 млн. осіб), на Хмельниччині їх понад 153 тисячі. Не дивно, що останнім часом почастішали звернення з проханням прокоментувати, чи можна продовжувати отримувати пенсію на пошті. Адже безумовні плюси банківського обслуговування для людей похилого віку (особливо тих, хто проживає у сільській місцевості) перетворюються на великі проблеми.
Необхідність не тільки оформити власне картку, а й періодично проходити обов’язкову ідентифікацію у банку; складнощі з доступом до банкоматів (непоодинокі випадки, коли у селі банкомати в принципі відсутні й навряд чи скоро з’являться); неможливість самос­тійно зняти кошти у будь-який момент для оплати нагальних потреб; необхідність раз на місяць їхати до найближчого банкомату (доб­ре, якщо у межах одного населеного пункту, часто – в інший) або просити зняти кошти родичів чи знайомих… Це далеко не повний перелік проблем, з якими стикаються пенсіо­нери.
Зважаючи на те, що поштові відділення знаходяться майже у кожному населеному пункті, а листоноші обслуговують мешканців усіх без винятку сіл, селищ, хуторів (навіть найвіддаленіших), можливості пошти доставити та виплатити пенсію на порядок вищі за будь-який банк.
Банківська мережа останніми роками нев­пинно скорочувалась — лише протягом останнього року банківських відділень стало майже на тисячу менше, а вся банківська сис­тема скоротилася до 8,5 тисячі офісів. Натомість Укрпошта зберегла унікальну мережу з понад 11 тисячами відділень.
І головне: похилий вік, наявність захворювань (чи інвалідності) часто роблять процес отримання пенсії надзвичайно складним навіть поза межами власного дому, а послуги листоноші — не просто зручними, але й вкрай необхідними. Адже листоноша не тільки принесе кошти додому, передасть пенсію особис­то в руки, а й прийме оплату за комунальні послуги, щоб не виникало заборгованості, можна замовити товари першої необхідності за соціальними цінами.
Тож якщо є необхідність, або просто бажання отримувати пенсію чи соціальну допомогу, які ми теж виплачуємо в Укрпошті, або отримати субсидію, сплатити за комунальні чи інші платежі за вигідними тарифами, необхідно особисто звернутися до управління Пенсійного фонду України або органу соціального захисту населення за місцем проживання із заявою про призначення пенсії та відповідними документами. У заяві необхідно зазначити: «Виплату пенсії (соціальної допомоги) прошу проводити через пошту».
Якщо пенсіонер вже отримує пенсію у банку, проте хоче отримувати її через Укрпошту, він також може звернутися з відповідною заявою до територіального управління того державного органу, у якому вона була оформлена, і подати заяву про припинення перерахування пенсії на банківський рахунок та отримання пенсії за місцем фактичного проживання.
Отож вибирайте, що вам доступніше і зручніше.
Г.ДІБРОВА.

Залиште Ваш коментар
Перевести